Tandemové seskoky

  Tandemový seskok je nejjednodušší způsob, jak si bezpečně vyzkoušet a užít volný pád, řízení padáku a další adrenalinové nezapomenutelné zážitky spojené s tímto dobrodružstvím.

  • Vyhlídkový let do výšky až 4000 metrů
  • Volný pád 40-60 sec.
  • Rychlost přes 200 km/hod.
  • Let na padáku 5-10 minut
  • Žádná lékařská prohlídka
  • Bezpečné přistání
  • Max.váha 115 kilo
  • Minimální věk 8 let, maximální bez omezení

   

  Jak bude vše probíhat?

  Tandemový seskok budete absolvovat z výšky 3000 až 4000 metrů podle typu letadla, které se nachází na daném letišti.Po příjezdu na letiště se Vás ujmeme, ukážeme Vám letiště a vysvětlíme zásady bezpečnosti pohybu po letišti. Před samotným tandemovým seskokem a nástupem do letadla absolvujete krátkou 15-minutovou instruktáž, ve které Vás tandempilot seznámí s letem v letadle, vysvětlí výskok a Vaši polohu těla při volném pádu, jak bude probíhat let na padáku a samotné přistání.

  Pak už na Vás čeká seskok. Bezpečně ustrojeni a připoutání do nosné postroje odcházíte do letadla a asi po 20minutovém vyhlídkovém letu, při kterém si můžete užívat výhled z letadla na okolí si Vás tandem pilot připoutá k sobě pomocí speciálních karabin a společně se přesunete ke dveřím. Následuje výskok a Vy si už jen užíváte volný pád při rychlosti větší jak 200km/hod.

  Po 40 až 60 sekundách volného pádu se dostanete do výšky 1500 metrů a tandempilot otevře padák. Pak už na Vás čeká 6-10minut let na otevřeném padáku, při kterém si samozřejmě vyzkoušíte řízení padáku.Ve výšce 300 metrů si tandempilot převezme řízení a bezpečně s Vámi přistane. Přistání je velmi měkké a vůbec se ho nemusíte obávat. První kontakt  se zemí má tandempi
  lot a zmírní tak sebemenší tvrdší náraz.

  01 tandem instruktaz02 tandem letTandem instruktaz

  Časté dotazy

  Jaký je věkový limit pro seskok?

  Minimální věková hranice je osm let(min.výška musí být 120 cm) a maximální věk není limitován.V ČR skákali i 90letí pasažeři.

  Je potřeba nějaká zdravotní prohlídka?

  Není. K seskoku pouze podepisujete prohlášení, že netrpíte žádnou závažnou nemocí, epilepsií, srdeční slabostí, cukrovkou apod.
  Tandemový seskok můžou absolvovat i tělesně postižení, informujte se u nás!

  Co výbava a oblečení na seskok?

  Na seskok není předepsaná pro pasažéra žádná výstroj, ale máme pro Vás kombinézu a ochrané brýle. Jako obuv se doporučují tenisky. V případě zájmu si můžete donést vlastní oblečení, které ale musí schválit tandempilot tak, aby to neohrozilo bezpečnost seskoku.

  Může človek mít k seskoku brýle nebo dioptrické čočky?

  Může, máme pro Vás speciální brýle na seskoky, které Vás bezpečně ochrání, v případě že nosíte brýle máme pro Vás takzvané brýle přes brýle.

  Jaká je max. váha pro seskok?

  Max váha pro seskok by neměla překročit 100 kilo, pokud vážíte více, tak pouze po telefonické domluvě ( můžeme vzít až do 120 kg).

  Co když nedodržím pokyny tandempilota a udělám nějakou chybu?

  Tandempiloti jsou absolutní profesionalové ve svém oboru. K vydání licence je potřeba minimálně 1000 seskoků a musí projít velmi náročným výcvikem, ve kterém jsou školeni právě i na tyto vzniklé situace a pokud dojde k tomu, že pasažer udělá nějakou chybu, tandempilot ji ihned napraví.

  Mohu alkohol před seskokem?

  Nedoporučuje se!

  Budu moct po výskoku dýchat?

  Max. výška pro seskok je 4000 metrů. V této výšce je dostatek kyslíku, takže Vaše dýchání bude bez problému, doporučuje se dýchat nosem než pusou. Po otevření padáku bude vše jako na zemi a vy budete moci normálně komunikovat s tandempilotem.

  Může se stát,že se neotevře hlavní padák?

  I když se stal parašutismus díky velikým pokrokům v technice velmi bezpečným, tohle minimální riziko nastat může (cca 1otevřeni zp na 1000 seskoků). Tandemový padák obsahuje dva padáky, jeden hlavní a jeden záložní, který je úplně stejný jako hlavní. Díky velmi přísným podmínkám se založní padák často kontroluje a balit ho můžou pouze lidé se speciálním opravněním k tomuhle určeným. V případě že se neotevře hlavní, tandem pilot otevře tento záložní padák. V záložním padáku je také zabalen záchraný přístroj-vigil, který v případě rizika sám ve výšce 600metrů otevře záložní padák.